El Jujol no tanca una línia de cara al curs vinent. Desmentim la informació d'”El Periódico”

Avui El Periódico (Coses de la Vida. Gran Bracelona. Barcelona tancarà …..) diu que el Jujol tanca una línia. Nooo. L’any vinent no hi ha més bolets. L’any vinent hi haurà dues classes a P3. Com sempre. El Jujol continua sent una escola de dues línies. Aquest any hi ha un bolet, un grup extraordinari en un curs. Com ja el va tenir el Pau Casals i l’any vinent sembla que el tindrà el Reina Violant. I és que a Gràcia falten places.

Aquí teniu la resposta de l’escola i l’AMPA.

Benvolgut Sr. Mauri i benvolgudes Srs. Ibañez i Pons,

Acabem de llegir amb sorpresa el vostre article d’avui (Coses de la Vida. Gran Bracelona. Barcelona tancarà …..) en què s’esmenta que la nostra escola, la Josep Maria Jujol, tanca una línia el curs vinent. Pensem que es deu tractar d’un malentès i que us referiu a que deixem d’oferir el grup extraordinari que vam haver d’obrir per al curs d’enguany degut a l’alta demanda d’escola pública que pateixen des de fa anys els barris del sud de Gràcia. Per al curs vinent, com bé dieu al vostre article, serà l’Escola Reina Violant la que haurà d’acollir un grup extraordinari que deixarà d’oferir-se, com passa amb la nostra escola al curs 2014-2015, el curs següent.

Amb el present escrit volem, d’una banda, aclarir aquest malentès, i d’altra banda fer-vos palès el mal moment en què aquest malentès ha pogut sortir a la llum. Ens trobem en ple període de preinscripció. La setmana passada vam tenir les jornades de portes obertes, aquesta tarda ve un grup de famílies a veure la nostra escola i rumors o malentesos d’aquesta índole no ens afavoreixen gens, ans al contrari poden influir en l’elecció d’escola de les famílies.

És per aquest motiu que us demanem que si-us-plau corregiu aquesta informació al més aviat possible. La nostra escola va néixer amb dues línies, les ha mantingut sempre i les continuem mantenint de cara al curs 2014-2015.

Un pensament sobre “El Jujol no tanca una línia de cara al curs vinent. Desmentim la informació d'”El Periódico”

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.